Vēsture – tas ir interesanti un vērtīgi!

Nu jau divus gadus sadraudzēties ar vēsturi mūsu skolā palīdz skolotāja Linda Pētersone. Viņa ir gan skolotāja, gan studente. Cilvēks, kurš teic – mums visiem dzīvē ir bijuši brīži, visi zina, cik grūti ir, kad tu pilnīgi “peldi” darbos un pienākumos  tā, ka tev nav laika pabūt kopā ar ģimeni vai draugiem, vai pat sevis paša atpūtai. Tādā laikā tu vēlies vienkārši padoties un neko nedarīt.

Šāda piepildīta ikdiena ir skolotājai Lindai. Viņa ir visneatlaidīgākā un jaunākā pedagoģe mūsu skolā. Linda ir pabeigusi Rīgas valsts 2. ģimnāziju, tagad studē Rīgas Stradiņa universitātes maģistra programmā. Mūsu skolā Lindai Pētersonei ir18 klases, kuru skolēniem viņa cenšas parādīt, ka vēsture tie nav tikai “pliki” skaitļi, bet katra dzīves pamats. Kā māja nevar pastāvēt bez pamatiem, tā cilvēks, kurš nezina savas dzimtas, valsts vēsturi, nevar pilnībā izprast pasaules būtību.

Bērnībā skolotājas Lindas sapņi par profesijām mainījās. Tagad, paskatoties bērnības atmiņu kladēs, viņa uzzina, ka vēlējās vēlējās kļūt par advokāti, arī par skolotāju un pat prezidenti.  Skolas laikā viņai patika un vislabāk padevās humanitārie mācību priekšmeti. Angļu valoda un, protams, vēsture. Studēju laikā Skolotāja Linda saprata, ka vēlas būt skolotāja.

Ar skolēniem Lindai Pētersonei ir labas attiecības. Viņa uzskata, ka skolēnu attieksme ir mainījusies kopš pašas skolas laikiem, kā viņa saka: “Manos mācību gados, skolēni bija disciplinētāki, atbildīgāki. Šīs īpašības ir nozīmīgas visos laikos.”

Atbildīgais par interviju – Eduards Šneiders.

Leave a Reply

Your email address will not be published.