Vai ir vienkārši atrast laimi?

Vai ir vienkārši atrast laimi?

Apsveicam Mareku!

Aglonā noslēdzies skaists Naaizmērstulei veltītais darbu un ilustrāciju konkurss “Ā-ā, tu beji tei drūšo laimes maklātōja!”, kas tika veltīts dzejnieces 130 gadu jubilejai. Šogad tas izskanēja 10. martā tiešsaistē, bet pozitīvā, radošā un sirsnīgā gaisotne bija sajūtama arī šādā formātā.  Konkurss notiek nu jau vairākus gadu desmitus, tas veltīts Tautas skolotājai, latgaliešu rakstniecei un sabiedriskajai darbiniecei Naaizmērstulei (īstajā vārdā Rozālijai Tabinei). Šogad konkursā savu varēšanu un pozitīvo domāšanu apliecināja 67 interesanti rakstītāji un 38 ilustratori. Konkursa idejas autore, organizatore un sirdsmamma ir latviešu valodas un literatūras skolotāja Monika Pušņakova.

“Silda jūsu, rakstītāju un ilustratoru, darbu domu atklātība un dziļums. Jūs un netiešais aicinājums mums, pieaugušajiem, būt redzīgākiem, iejūtīgākiem un vairāk priecāties par ikdienu, redzēt pasauli bērna, pusaudža, jaunieša acīm, būt laimīgākiem. Paldies par to, ka arī mūsos iesējāt domu, ka laime esam mēs paši,” atzina Monika Pušņakova.

Pasākumā daudz skanēja jauniešu radošajos darbos paustās domas par laimi. Kāds atzina, ka laimi nemaz nemeklē, jo tā dzīvo dvēselē. Kāds teica, ka svarīga ir gan maza laimīte, gan liels laimes klēpis. Daudzi atzina, ka laime ir katru rītu pamosties savā dzimtenē, sajust ģimenes rūpju siltumu. Skanēja domas par to, ka laime nemaz nav jāmeklē, tā atnāk pati tad, kad tai laiks. Saules smaids, mākoņu krāsas – arī tie var dāvināt laimi, ja to pamani. Un vēl – laime kā mīlestība, tās nekad nevar būt par daudz!

Jaunie un čaklie talanti nāk no Dravniekiem, Galēniem, Jersikas, Maltas, Preiļiem, Riebiņiem, Rīgas, no Rikavas Viļāniem, Zilupes, Aglonas. Viņus konsultēja 21 radošs un sirdsgaišs skolotājs – konsultants.

Žūrijas vērtējumā 8. – 9. Klašu grupā atzinības raksts tika piešķirts Marekam Kazlauskam( 9. a klase).

Aprīlī portālā LaKuGa tiks publicēti 10 jauno literātu latgaliski uzrakstītie darbi, kā arī 4 ilustrācijas.

“Radošie rakstītāji un zīmētāji ir pastrādājuši godam. Diplomu īpašnieki ir atrasti. Laimes lukturīšu gaisma ir apstarojusi visu skaisto Aglonu. Laimes pēdas ir iestaigātas, laimes formulas ir atklātas!” pasākuma izskaņā atzina žūrijas komisijas pārstāve Anita Vaivode.

Rykovas DIPLOMILai mums visiem allaž blakus Laimes māte, lai protam iet tās pēdās, lai protam šīs laimes pēdas savā ikdienā, savā dzīvē saskatīt un novērtēt!

Iveta Dimzule.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.