Tomass Rutulis trenējas slavenā Artūra Irbes vadībā

Tomass Rutulis trenējas slavenā Artūra Irbes vadībā

CFC8229B-ED8F-4B2B-95E3-790DC48EF58AMana dzīve hokejā

Kad man bija 9 gadi, sāku apmeklēt treniņus hokejā.  Pirms tam trenējos peldēšanā, olimpiskā vingrošanā un futbolā. Pirmo gadu es spēlēju kā uzbrucējs, lai attīstītu savas slidošanas prasmes. Hokejistam  tās ir tikpat svarīgas kā daiļslidotājiem.

Kad pirmā sezona beidzās, kopā ar vārtsargu treneri iegādājāmies manu pirmo vārtsarga formu. Pamazām pilnveidoju savas  slidošanas iemaņas un arī sapratu, ka būt vārtsargam nav nemaz tik viegli kā iztēlojos  – tikai “stāvēt” un ķert ripas. Patiesībā vārtsargi vārtos “nestāv”, bet sargā vārtus.

Sākumā gāja ļoti grūti, jo mūsu komanda bija līgas pastarīši, bet, ja godīgi, tas man ļoti patika – kad mēs spēlējām pret stipru komandu, kas visu spēli iespiež mūsu zonā, tad parasti saņēmu ļoti daudz metienu, un tas man palīdzēja attīstīties. Tas līdz pat šodienai ir bijis pats grūtākais – būt iespiestiem mūsu zonā. Gandarījums man ir bijis vienmēr, kad komanda labi nospēlē, pat ja mēs zaudējam. Patīkami ir arī tad, kad spēlē nevienu ripu komanda neielaiž.

F7C2C9D2-0DB0-4C28-8F1C-3BEB32EA42A9Ir arī bijušas daudzas patīkamas uzvaras, bet es nevaru pateikt, kura bija vispatīkamākā, jo it visas spēles ir svarīgas. Var būt, ka visas man vissvarīgākās spēles ir notikušas Krievijā, un tas pat ir saprotami – ir taču jāaizstāv Latvijas gods!

Atklāti runājot, domāju, hokejs nav domāts visiem, jo šis sporta veids ir ļoti fizisks, un, lai spēlētu hokeju, hokejs un ledus ir jāmīl pa īstam, kā viss ko Tu dari.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.