Regulāras vieslekcijas, mentori un iespēja īstenot savas pētnieciskās intereses…

Regulāras vieslekcijas, mentori un iespēja īstenot savas pētnieciskās intereses…

11147744t1h22c2Liels ieguvums skolēniem ir Mārtiņa Dauguļa pasniegtās mācību stundas politikā un tiesībās un runas mācībā!

Skolēniem notiek lekcijas RSU,  par rehabilitāciju, par tās nozarēm (fizioterapija, ergoterapija, utt..), to iedalījumu. Skolēni tiek iepazīstināti ar informāciju par to kā rehabilitācija ietekmē cilvēka dzīvi pēc kādas nopietnas traumas.

Skolēni regulāri darbojas RSU mikrobioloģijas laboratorijās. Strādāja ar baktērijām –  paši gatavo preparātus un skatās mikroskopos, kas ir sanācis. RSU mācību tehnoloģijas centrā, kas atrodas Imantā, skolēni tiek iepazīstināti ar jaunākām tehnoloģijas metodēm, ar kādām tiek apmācīti studenti, praktizējoties medicīniskām manipulācijām.

RSU MTC 10. klases skolēniem ir iespēja praktiskajā nodarbībā apgūt pamatsoļus par roku dezinfekciju.

Šis un vēl daudz kas interesants tevi sagaida mācoties Rīgas 41. vidusskolā!
  • f49f597f-1496-45fc-a93e-4103626b8c9c
  • ec7d7220-1c91-44f5-bf20-77fe76846c42
  • b936fd40-537a-44f1-9672-fb266b7da4b6
  • a6ae5d18-7144-4d0d-981e-039b877e03c2
  • 23f01d37-ed2a-42e5-a9a9-4a6dfb1a7453
  • 3e198f7c-b85e-4528-8b4e-c38abd6211e1
  • Nodarbības RSU
  • Nodarbības RSU
10.a klases skolēnu viedokļi par nodarbībām RSU

P.P. Katru mēnesi, 10. un 11. klases apmeklē RSU universitāti. Tur mums notiek dažādas tematiskas nodarbības. Manuprāt, visinteresantākās bija nodarbības, kur mums stāstīja par zālēm., par jauno zāļu sintēzi Latvijā.

Vakar (27. 02.) mums notika nodarbība par skaņu viļņiem. Nodarbība bija vairāk saistīta ar fiziku, bet mēs uzzinājām, ka arī medicīnā tiek izmantoti skaņu viļņi. Apmeklēt RSU ir ļoti interesanti, pirmkārt, jo mēs varam redzēt studentus un to, kā viņi mācās.

A.G. Manurpāt, RSU nodarbības ir ļoti noderīgas, jo mums ir iespēja uzzināt, kā strādā ārsti, kā ražo zāles un kā nosaka slimības un to ārstēšanu. Lekcijas RSU palīdz vairāk saprast, ko es vēlos darīt nākotnē un uz ko vairāk koncentrēties.

Ja lekcija liekas neinteresanta, tad lekcijas vadītāja/s iesaista mūs visus, lai lekcija paliek interesantāka.

V.B. Kopumā Stradiņa universitātē ir interesantas nodarbības. Protams, ne vienmēr es sēžu un nevaru vien beigt klausīties, bet lielāko daļu no lekcijām gan.

Manuprāt, pirmā nodarbība nebija interesanta. Tā bija par politiku, pasniedzi vīrietis no Amerikas(slavens cilvēks). Otrā nodarbība bija ļoti interesanta. Mums deva lapas ar jautājumiem, un klausoties vajadzēja atbildēt uz šiem jautājumiem. Tēma bija: inovatīvs biomateriāls osteoartrīta ārstēšanai. Pēc tam mums bija lekcija par farmāciju, kur uzzināju, kā tiek izgatavotas zāles, kur un kādas ir efektīvākās pret vēzi.

Vakardienas (27. 02.) lekcija nelikās tik interesanta, jo man fizika īsti nesaista. Bet uzzināju, ka troksnim ir krāsas: balta, rozā un brūna.

Man ļoti patīk iet uz RSU lekcijām. Labāk ietu tur, nekā uz skolu.

S.B. Šī RSU lekcija (27. 02.)bija manām ausīm ļoti interesanta. Bija trīs vadītāji-Ansis, Andris un Didzis. Viņi ļoti pārdomāti mācēja pastāstīt un arī visu parādīt. Lekcija bija gan par fiziku (skaņu), gan par matemātiku (funkcijām). Varbūt no malas, ja izdzirdētu, ka lekcija būs par šādām tēmām, liktos, ka būs ļoti garlaicīgi, taču nemaz nē. Šajā lekcijā mums lektori ne tikai rādija un stāstīja, bet arī iesaistīja mūs, lai pierādītu, kā darbojas skaņa un kā to var mainīt. Viņi ļāva mums pašiem sadzirdēt tās skaņas pārvērtības, ko ikdienā mēs nedzirdam. Viņi parādīja, kā fizika ir saistīta ar matemātiku un uzlaboja mūsu zināšanas šajos priekšmetos.

N.A. Es iemācījos nedaudz no fizikas, kā arī uzzināju par dažādām medicīnas nozarēm, kā arī faktus par cilvēka organismu un mentalitāti. Fizikas lekcijā mācījāmies par skaņu un frekvenci.

M.K. Pēdējā reize(27. 02.) bija lieliska! Tur skolotāji jokojās un izskatījās, ka nav īsti gatavojušies, un tas visiem patīk! Mūs vismaz izmantoja pēdējā apmeklējumā, mēs staigājām pa zāli un meklējām, kur no tumbām skan visskaļāk un kur visklusāk! Mēs piedalījāmies aktivitātēs, kā piemēram: brīvprātīgi gājām priekšā un mēģināja dabūt visaugstāko noti, kas izraisīja visiem smieklus un prieku. Šī ir pirmā reize, kad man patika fizika un matemātika, un es ceru, ka šādas prezentācijas būs vairāk.

R.G. Informācija, ko es iegūstu ejot ar klasi uz RSU nodarbībām, man likās noderīga, jo nodarbības palīdz atbildēt uz jautājumiem, uz kuriem es nevarēju atrast atbildi, un palīdz uzzināt daudz jaunas informācijas par medicīnu.

A.G. Šajās RSU nodarbībās esmu ieguvusi ļoti daudz, pateicoties pedagogu sniegtajām interesantajām lekcijām. Esmu apguvusi daudz un dažādus jēdzienus, vairāk uzzinājusi par tēmām, kas man interesē, jo vēlos kļūt par mediķi. Katra lekcija iemāca mums kaut ko jaunu. Ceru uz turpmāko sadarbību ar RSU.

Skolēnu viedokli apkopoja žurnālistu pulciņa dalībnieces Daniela un Ērika, kā arī skolotāja Anda Daine.

 

Topošais vidusskolēn – ieskaties, ko piedāvā Rīgas 41.vidusskola 2020./2021.mācību gadā!

10.klasē

Leave a Reply

Your email address will not be published.