Jo vairāk zināšanu, jo jēdzīgāka dzīve!

Jo vairāk zināšanu, jo jēdzīgāka dzīve!

11.marta pēcpusdienā mūsu skolas žurnālistu pulciņa dalībnieki, kā arī vairāki potenciālie jaunie žurnālisti devās izzinošā ekskursijā uz Latvijas lielākā ziņu portāla – “Delfi” – biroju. Mūs uzņēma portāla galvenais redaktors Ingus Bērziņš.

Mēs uzzinājām, ka Latvijas iedzīvotāji atzinuši portālu “Delfi” kā visuzticamāko mediju. Mēnesī portālu apmeklē 800 000 lasītāju, pamazām “Delfi” pāriet uz abonementu maksu, kas ir 2,99 eiro mēnesī.

Ingus Bērziņš pastāstīja, ka iesākums bija 2001. gadā, kad Baznīcas ielā divās mazās istabiņās strādāja tikai četri cilvēki, bet internets Latvijā bija vien 5% iedzīvotājiem. Šodien darbinieku skaits mērāms jau piecos desmitos. Katrs ir izcils savā jomā, tāpēc “Delfi” spēj piesaistīt dažādu interešu, dažādu slāņu lasītājus. Un šobrīd katram žurnālistam jāprot gan labi veidot tekstus, gan veidot sižetus video materiāliem. Šobrīd vairāki “Delfu” žurnālisti strādā arī attālināti, arī dzīvojot Briselē.

Ingus Bērziņš atbildēja uz jauno žurnālistu jautājumiem gan par mācībām skolā, gan par darba dzīvi. Ingus Bērziņš atzina, ka svarīgi saprast to, ka skola ir vieta, kur katrs jaunietis iemācās pārvarēt sevi, mācās atbildības sajūtu, disciplīnu, mācās meklēt un saprast kopsakarības, mācās darbus padarīt līdz galam, ne pamest pusratā. Savukārt, runājot par darba dzīvi, Ingus Bērziņš teica, ka jau skolā jāiemācās darba ētika: ja tev ir pienākums, tas jāpaveic godam! Ja vēlies labi atalgotu darbu, tad izvērtē – cik tu esi savu vērtību izkopis, cik esi regulāri mācījies kaut ko jaunu! Un vēl – jo vairāk tu iegūsti zināšanu, jo jēdzīgāka tava dzīve!

Žurnālistu pulciņa vadītājas Daine Anda un Dimzule Iveta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.