Jāņa stāsts – “Par kalniem labāki ir tikai kalni!”

Jāņa stāsts – “Par kalniem labāki ir tikai kalni!”

9.a klasē ir kāds skolnieks, kurš kopā ar savu ģimeni jau vienpadsmit gadus kāpj kalnos. Apceļotas daudzas valstis, iepazītas vienkāršākas un gana sarežģītas kalnu takas. Tiklīdz atcels ceļošanas ierobežojumus, Jānis Reinis atkal dosies ceļā, jo labāki par kalniem mēdz būt tikai kalni! Tie katram palīdz ieraudzīt, iepazīt savu dvēseli, savu patieso būtību.

Jānis atzīstas, ka šobrīd visspilgtākās atmiņas saistās ar Pirenejiem: “Mans otrais Pireneju ceļojums… Arī trīspadsmitais ceļojums uz kalniem. Smaga soma, karsta saule, 65 grādu nogāzes, grūti pacēlumi – viss tas nepatīkamais, kas mazāk sagatavotam cilvēkam liek izlemt – nekad mūžā vairs uz kalniem nedošos!

Bet kalnos ir arī kāds īpašs skaistums un kaut kas, ko tu nevari izskaidrot ar vārdiem. Tas ir kāds neizskaidrojams spēks, kas tevi velk, velk, velk… Ja tev ir paticis vienu reizi kāpt kalnos, tad tevi vilks turp kā ar magnētu. Ne velti grāmatā “Sapņu Karavāna” (biogrāfija par alpīnisti Vandu Rutkeviču) ir teikums: “Ja alpīnistam mēģinās aizliegt kāpt kalnos, tas ņems un par jebkādu cenu, turpinās kāpt. “Tas ir spēks, kurš deva enerģiju Edmundam Hilarijam kāpt Everestā, tas ir spēks, kas liek man kāpt kalnos, kā arī pārējiem kalnu noburtajiem,  kurus esmu saticis savos ceļojumos, šo cilvēku daudzumu jau nevaru saskaitīt pa vienpadsmit gadu ceļojumiem.”

 

Fotogrāfija ir uzņemta pārējā Port de la Pez 2018 gadā.

Leave a Reply

Your email address will not be published.