Eduarda ceļš uz nākotnes profesiju

Eduarda ceļš uz nākotnes profesiju

PagājušWhatsApp Image 2020-10-14 at 11.07.35ajā mācību gadā mēs uzzinājām, ka skolā mācās talantīgs jaunais kalējs Eduards Šneiders. Šogad viņš skolā izveidojis izstādi “Ceļā uz sapņu profesiju”. Šajā izstādē var aplūkot daudzus skaistus no metāla kaltus priekšmetus. Un visi šie priekšmeti ir roku darbs, ko ir veidojis 8.b  klases skolnieks Eduards.

Šajā izstādē var aplūkot: svečturi, kurā var ielikt vienu sveci un šim svečturim ir īpaša forma, kas nedaudz atgādina gan jumi, gan arī divus kopā saliktus zalkšus; svečturi, kurā var ielikt vairākas sveces un šis svečturis ir ļoti restaurēts, tas ir izdarīts ļoti skaisti. Eduards uzsvēra, ka jebkurš pircējs labprātāk izvēlas darbus, kuros var saskatīt latvju rakstus.

Vēl izstādē redzams lukturis, kas ir gandrīz tā veidotāja augumā un šo svečturi Eduards ir taisījis 2 reizes, jo pirmajā reizē esot trūkusi motivācija, bet lukturis ir ļoti izteiksmīgs. Ceturtajā veidojumā ir no dzels kalts grozs, kurā ir saliktas malkas pagales un šo veidojumu varot izmantot, kā Ziemassvētku dāvanu.

Katrs interesents var aplūkot arī Eduarda personisko laktu, kas ar dzelzs ķēdi un naglām ir piestiprināta pie bluķa. Šo laktu Eduards iegādājās Skrundā pie seno instrumentu kolekcionētāja. Doties pēc laktas? Tas ir tik garlaicīgi! Tāpēc Eduarda ģimene šo profesionālās vajadzības braucienu apvienoja ar Latvijas iepazīšanu.

Kopumā izstāde ir ļoti skaista un visos šajos priekšmetos ir ielikts ļoti liels darbs un visi šie priekšmeti ir gatavoti sākot no deviņām stundām un vairāk. Mums ir jānovērtē Eduarda darbs un visos šajos darbos ieguldītais darbs. Lai izdodas piepildīt viņa ideju par kalšanas radošo darbnīcu skolā!

Anna Dārta Androvica, žurnālistu pulciņa dalībniece.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.